Šiandien parduodama didžiulė arbatų įvairovė – juodoji, žalioji, baltoji. Tačiau didelį susidomėjimą kelia ne tik klasikiniai gėrimai, bet ir žoliniai. Augalų užpilams gaminti yra daug, o tokių gėrimų gamintojai naudoja ne tik lapus, bet ir žiedus, ūglius, pumpurus.
Tonizuojanti arbata
Atsižvelgiant į skirtingų žmonių aktyvumo lygį ir labai intensyvų gyvenimo ritmą, gana dažnai jaučiamas visiškas nuovargis ir gyvybinės energijos praradimas. Labai pavargęs žmogus toli gražu nėra geros nuotaikos. Tai dažnai sukelia miego problemų, todėl dėl kokybiško atsigavimo stokos kenčia visi kūno organai ir sistemos.
Norint gauti taip reikalingą energijos užtaisą, pakanka reguliariai gerti tonizuojančią arbatą, kurioje yra šių žolelių:
- Ženšenis;
- Leuzea;
- Jonažolių;
- Kraujažolės;
- Yerba mate žalioji
Tokias arbatas geriau gerti ryte, jas pakeičiant kava ar įprasta juodąja arbata. Kad gėrimas duotų maksimalią naudą, geriausia jį virti vakare. Visas tūris turi būti suvartotas per 24 valandas.
- Žalioji arbata
- Kokosų vanduo
- Matcha
- Obuolių sidro actas
- Karštas šokoladas
- Kombucha
- Burokėlių sultys
Daugelis iš mūsų tikriausiai jau žino, kad žalioji arbata turi tonizuojantį poveikį. Tačiau tos žaliosios arbatos rūšys, kurių nenusipirksi kiekvienoje parduotuvėje, lieka paslaptimi. Tačiau labiausiai gaivinanti žalioji arbata neabejotinai yra puerh ir yerba mate. Arbata, yra tikras žvalumo ekstraktas.
Žaliojoje arbatoje yra daugiau teino – kofeino analogo (rūgimo proceso metu ši medžiaga palaipsniui sunaikinama). Todėl tinkamai užplikyta žalioji arbata turi ryškesnį gaivinantį poveikį nei juodoji arbata.